SMM Birimi

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Oda Ana Yönetmelik ve bağlı yönetmelikleri çerçevesinde ülkemizde yürütülecek Serbest Müşavirlik Mühendislik Hizmetlerinin tanımlanması, bu hizmetleri yürütecek büroların tescili ile üyelerin mesleki ve bilimsel çalışmalarına, yaptıkları işlere ve tamamlayıcı eğitimlerine dayanan uzmanlıklarının belirlenerek belgelendirilmesi ile belgelendirmeye dayanan mesleki süreçlerin takibi kapsamında yapılan tüm işler belgelendirme çalışmaları olarak değerlendirilmektedir. 

2024 yılı içerisinde SMM' lerce verilen hizmetlerin yürütülebilmesi ve Oda mesleki denetiminin yapılabilmesi için belge yenileme işleminin yapılmış ve Oda Bilgi Yönetim Sistemine işlenmiş olması gerekmektedir.

SMM başvurularında, SMM belgesinde sigortalı üye bulunmuyorsa yıllık 6.720,00 TL, SMM belgesinde sigortalı üye bulunuyorsa yıllık  9.600,00 TLSMM Büro Tescil Belge ücreti alınacaktır.

Yılsonunda belge yığılmalarının olmaması için, belge yenileme işlemlerine yönelik başvuruların ekli formatta tanımlı belgeleri içerecek şekilde ve 20 Aralık 2023 tarihinden itibaren yapılması gerekmektedir.

Belge yenileme işlemini tamamlamayan büroların 1 Ocak 2024 tarihi itibarı ile yürütmüş oldukları SMM hizmetlerine ilişkin mesleki denetim yapılamayarak belge yenileme işlemi tamamlanıncaya kadar sistemden (OBYS-Oda Bilgi Yönetim Sistemi) onay ve rapor düzenleme işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

SMM ve Oda Hizmetleri Asgari Ücretleri için tıklayınız.

SMM Başvuru Formları ve İstenen Evraklar

Hizmet Sözleşmesi

Mühendis Değişikliğinde SMM için Gerekli Evraklar

Ortak Adres Değişikliği için Gerekli Evraklar

SMM Başvuru Formu

SMMH Tescil Belgesi Vize ve Yenileme

Ücretli Adres Değişikliği İçin Gerekli Evraklar-dönüştürüldü

Yeni Başvuru İçin Gerekli Evraklar

SMMH ve Belge Yenileme Ücretleri

Mekanik Tesisat Teknik Uygulama Sorumluluğu Hizmetleri Sözleşmesi

Doğalgaz ve Endüstriyel Doğalgaz Belge Yenileme

PBK Doğalgaz ve/veya Endüstriyel Doğalgaz Belge Yenileme Vizeleme

PBK Doğalgaz ve/veya Endüstriyel Doğalgaz Firma Sahibi veya Ortak Vizeleme Yenileme Dilekçe Örneği

PBK Doğalgaz ve/veya Endüstriyel Doğalgaz Ücretli Vizeleme Yenileme Dilekçe Örneği

Yeni Belge Vizeleme Puan Tablosu

Sorumlu Müdür Başvuru Formları ve İstenen Evraklar

1. Sorumlu Müdür Yenileme Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

2. Sorumlu Müdür İlk Başvuru İçin Gerekli Evraklar

EK-1 BAŞVURU FORMU

EK-2 SÖZLEŞME

EK-3 BEYANNAME

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Taahhütname