Genel Bilgiler

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ VE FUARI -İKLİM 2011‘E DAVETLİSİNİZ!

TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına, Antalya Şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan İKLİM 2011 Ulusal İklimlendirme Kongresi ile eş zamanlı olarak Sodex Antalya 2011-Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerji Sistemleri Fuarı düzenlenecektir. Oda-Üniversite-Sanayi-Proje Müellİfi-Uygulayıcı-Yatırımcı-İşletmeci ve kullanıcıları bir araya getirerek, teknolojik yeniliklerin ve çağdaş uygulamaların ülkemize kazandırılmasının yanı sıra henüz uygulamaya geçmemiş teknolojilerin aktarılması, geliştirilmesi ve yaygın biçimde kullanıma sunulması ve halkın bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Ülkemizde; turizm, inşaat, otomotiv, tarım, sağlık, vb. birçok alanda yoğun olarak kullanılan iklimlendirme sistemleri hakkında konunun tüm boyutlarıyla incelenmesi ve tartışılması için ilgili kesimleri bir araya getirecektir.

İklimlendirmenin tanımı, sistem ve teknolojileri, projelendirilmesi, uygulanması ve uygulamadaki aksaklıklar ile bunların giderilmesi, işletilmeleri ve bu süreçte kullanımı zorunlu bakım teknolojileri ve sistemleri ile ilgili bilgisayar yazılımları irdelenecektir.

Kongre kapsamında, kurs ve atölye çalışmaları düzenlenerek model uygulamalar gerçekleştirilecek, yeni bilgi ve deneyime sahip, konusunda uzman kişilerin aktaracağı bilgilerle kongrenin içeriği daha da zenginleştirilecektir. Düzenlenecek panel ile de; iklimlendirme sistemleri alanında uygulanan politikalar ile uygulanan politikaların ekonomiye yansımaları tartışılacaktır.

Kongrede sunulan bildiriler ile yapılan panel sonucu ortaya çıkan görüş ve öneriler bir sonuç bildirisi ile kamuoyuna duyurulacaktır.

İklim 2011 akademisyenlerce yapılan çalışmalar ve şirketlerce yapılan arge çalışmalarının bilimsel sonuçlarının kongre katılımcıları ve kamuoyu ile paylaşılması içeriklidir.

Yapılan bilimsel çalışmaların toplumla paylaşılması ile aynı yönde tekrar çalışma yapılarak mevcut çalışma sonuçlarından, bilime, topluma, ülkeye fayda sağlanacaktır.

Kongrenin hedef kitlesi;ısıtma-soğutma havalandırma alanında çalışma yapan meslek odaları, üniversiteler, proje müellifleri, uygulayıcılar, yatırımcılar, işletmeci ve kullanıcılardır.

Isıtma-soğutma sektöründeki bilgiler, bildiriler şeklinde aktarılacağından bu çalışmaların sonuçları yeni bilimsel çalışmalara ışık tutacaktır. Bu toplantıdan alınan bilgiler yeni bilimsel üretim yöntemleri denenerek otomotiv, endüstriyel alan ve özellikle Antalya bölgesindeki otel işletmecileri daha ekonomik ve verimli işletme imkanlarına kavuşacaklardır. Bu sonucun da milli ekonomiye fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

İklimlendirme sistemleri ile ilgilenen tüm mühendislerimiz, sektör temsilcileri, öğretim üyeleri turizmciler ile tüm halkımızı İklim 2011‘de görmekten mutluluk duyacağız.