Kurultayın Amaçları

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

X. Kez gerçekleştirilecek olan Endüstri / İşletme Mühendisliği kurultayının temel amacı;

Ülkemizdeki tüm Endüstri/ İşletme Mühendisleri ile halen öğrenci olan Endüstri/ İşletme Mühendislerinin toplumsal gelişim adına mesleki disiplininin kendisine kazandırdıklarını kullanmak, yönetim stratejileri geliştirerek doğru, verimli üretim süreçlerini kurmak ve yönetmek zorunluluğunu Oda, Sanayi ve Üniversite işbirliği ile yapmak istemektedir.

Stratejik planlama uygulamalarının ülke kurum kuruluşları gibi sanayisinde de yaygınlaşması ve uzman endüstri mühendisleri ile yapılması gerekliliğinin analiz edilmesi,
Yatırımların kişilerin yatırım merakı ve kapitalinin dışında ülkenin toplumsal menfaatlerini esas alınarak yapılmasının değerlendirilmesi,
Yönetim ve adalet sistematiğinin sürekliliği ve ihtiyacının analiz edilmesi,
Mesleki disiplinimizin eksiliğinin anlaşılması önündeki engeller ve geliştirilmesi bu potansiyelin toplumsal gelişime devşirilmesi için yapılması gerekenler,
Mesleki gelişim ve meslektaşın gelişimi için okul süresi ve sonrasında odamıza ve üniversiteye düşen sorumlulukların sorgulanması.

Kurultayın amaçlarının gerçekleştirilmesi ile mesleğimizin bize kazandırdığı bilgi ve tekniklerin toplumsal gelişime katkı koyabilmesini yolunda ciddi ve kalıcı adımlar atılacağına inanıyoruz.