BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ VE ONLARLA DAYANIŞMA EYLEMİ YAPANLARA YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Adana Şubesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı Yunus Yener, “Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri ve Onlarla Dayanışma Eylemi Yapanlara Yönelik Şiddeti Kınıyoruz” başlıklı bir açıklama yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri ve Onlarla Dayanışma Eylemi Yapanlara Yönelik Şiddeti Kınıyoruz

Bilindiği üzere Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine seçim dışı yöntemlerle rektör olarak atanması, öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve kamuoyunun bir aydır süren haklı demokratik tepkilerine neden olmuştur. Ancak iktidar, Boğaziçi Üniversitesi’nde ve birçok ilde Anayasal haklarını kullananlara yönelik polis şiddetine başvurmakta, bir resim sergisini bahane ederek şiddet düzeyini artırmakta ve LGBTİ birey ve çevreleri aşağılayıcı bir tavır sergilemektedir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak üniversitelerine ve akademik geleneklerine sahip çıkan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, öğretim üyeleri ve onlarla dayanışma eylemleri yapan hemen herkesin polis şiddetine maruz bırakılmasını protesto ediyor, kınıyoruz.

Barışçıl Anayasal protesto haklarını kullanan Boğaziçili ve diğer kentlerdeki öğrenciler derhal serbest bırakılmalıdır.

Yunus Yener

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı