Yazılı Basında Odamız

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

10.YILINDA BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUZ...

BİR DAHA BU ACILARI YAŞAMAYALIM!

TMMOB’YE BAĞLI ODALARIN ORTAK AÇIKLAMASI

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Laiklik Düşmanı, Bilimi ve Fenni Dışlayan Gerici Bir Eğitim-Öğretim Modelidir!

Bu sayıda, 31 Mart seçim sonuçlarının değerlendirilmesi, seçimler sonrası emeği bekleyen süreç, küresel hegemonya mücadelesinin farklı boyutları, modern paranın oluşum süreci ve yapay zekâ konularına yer veriliyor.

1 Mayıs Taksim Meydanı Yasağı Kaldırılsın! 
Sömürü, Yoksulluk, Zulüm Düzenine Karşı Mücadele Engellenemez!

İş Cinayetleri Rejimi Değişmeli, İşçi Sağlığı-İş Güvenliği ve Tüm Çalışma Yaşamı Mevzuatı Kamuculuk ve Sosyal Devlet İlkeleri Temelinde Yeniden Düzenlenmelidir

Genel kurulumuz, emperyalizme, kapitalizme/neoliberalizme, faşizme, militarizme ve siyasal İslamcı iktidara karşı birlik, mücadele, dayanışma, demokrasi platformu ve Cumhuriyetçi, laik, demokratik, halkçı, toplumcu/kamucu bir yanıt olmuştur.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Kadınların Laiklik, Eşitlik, Sömürüsüz, Şiddetsiz, Özgür Yaşam İstemleri ve Gericiliğe Karşı Mücadelelerinin Yanındadır

MMO Şube Genel Kurulları Demokrasi Şenliği Atmosferinde Yapıldı, “Gericiliğe Geçit Yok” Denildi, Laiklik, Bilim ve Mühendisliğin Vazgeçilmezliği Savunuldu

ERZİNCAN İLİÇ ALTIN MADENİ DERHAL KAPATILMALIDIR!

Sanayi ve Toplum’da ilk olarak, yayının Editörü Dr. Anıl Aba’nın hocaların hocası Prof. Dr. Korkut Boratav ile yaptığı söyleşi yer alıyor.

Alarko Carrier Yönetimini, Mühendisleri İşten Atma Uygulamasını Durdurmaya, Yasal Mevzuata,  Evrensel Hak ve Etik İlkeleri ile Liyakata Uygun Davranmaya Davet Ediyoruz

TBMM, BAE Yönetimi ile Mutabık Kalınan Enerji İşbirliği Anlaşmasını Onaylamamalıdır