Editör Anıl Aba, sunuş yazısında Sanayi ve Toplum’un dergileşme sürecine girdiğini belirtiyor ve bu sayının içeriğini özetliyor.
Yazılı Basında Odamız
Enerji konusu, meslek uzmanlık alanlarımız ve kamusal sorumluluklarımızdan hareketle, geçmişten bu yana neoliberal serbestleştirme-özelleştirme politikaları ile kamu yararının, kamusal üretim ve hizmetlerin tasfiyesine karşı mücadelemizin önemli bir alanıdır.
Odamızın Elektrikli Araçlar Çalışma Grubu’nun hazırladığı, hızla gelişen elektrikli araç teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkan yeni güvenlik ihtiyaçlarına yönelik Elektrikli Araçların Kullanımı ve Yangın Güvenliği konulu teknik raporu kamuoyuna sunuyoruz.
Sivas Katliamını Yapan Gericilik Mesafe Kat Etmiş, Hedef Büyütmüştür
Otoyollarda Hız Limiti Artışı Sonrası Mevcut Eksiklik ve Yanlışların Giderilmesine Yönelik Acil Düzenleme İhtiyacı Devam Ediyor
Büyük 15-16 Haziran Direnişini ve Dinmeyen İşçi ve Halk Direnişlerini Selamlıyoruz
Teleferik, telesiyej, teleskileri de içeren Halatlı Taşıma Sistemlerinin Kontrolleri Oda Teknik Raporu açıklandı
10.YILINDA BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUZ...
BİR DAHA BU ACILARI YAŞAMAYALIM!
TMMOB’YE BAĞLI ODALARIN ORTAK AÇIKLAMASI
“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Laiklik Düşmanı, Bilimi ve Fenni Dışlayan Gerici Bir Eğitim-Öğretim Modelidir!
1 Mayıs Taksim Meydanı Yasağı Kaldırılsın!
Sömürü, Yoksulluk, Zulüm Düzenine Karşı Mücadele Engellenemez!
İş Cinayetleri Rejimi Değişmeli, İşçi Sağlığı-İş Güvenliği ve Tüm Çalışma Yaşamı Mevzuatı Kamuculuk ve Sosyal Devlet İlkeleri Temelinde Yeniden Düzenlenmelidir
Genel kurulumuz, emperyalizme, kapitalizme/neoliberalizme, faşizme, militarizme ve siyasal İslamcı iktidara karşı birlik, mücadele, dayanışma, demokrasi platformu ve Cumhuriyetçi, laik, demokratik, halkçı, toplumcu/kamucu bir yanıt olmuştur.