X. ULUSLARARASI BAKIM TEKNOLOJİLERİ KONGRESİ VE SERGİSİ BİLDİRİLER KİTABI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

İstenen ve beklenen özelliklerde bir sistemi tasarlamak ve kurmak, bir mühendislik çalışması gerektirir. Kurulumu yapılan bir sistemin çıktılarının sürekliliğinin sağlanması, ekonomik ve güvenli olarak üretime devam etmesi için sisteme bakım yapılması gerekir. Bakım, ciddi bir mühendislik çalışmasıdır. Bakım mühendisliği, bilim ve teknolojiye paralel gelişmektedir. Dijitalleşen sistemlere etkili bakım yaklaşımları geliştirmek ve bakım yöntemleri içerisinde dijitalleşmeyi kullanmak kaçınılmazdır. Bu nedenle Kongrenin teması “Bakımda Dijitalleşme ve Dijitalleşmede Bakım” olarak belirlenmiştir.

Makina Mühendisleri Odası, Uluslararası Katılımlı Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi (BTKS)’nin onuncusunu Denizli’de 20-22 Ekim 2022 tarihlerinde düzenleyerek, bakım sektörü ile ilgili tarafları bir araya getirmeyi ve bakım konusundaki bilgi birikiminin gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Makina Mühendisleri Odası tarafından bundan önce düzenlenen 9 kongrede, bakım ve bakımın önemi tartışılmış, bakım konusunda gelinen nokta ve yenilikler ele alınmış ve bakım mühendisliği alanında çok önemli sonuçlar elde edilmiştir. Bu bakımdan, Uluslararası Katılımlı Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi bütün dünyada bu alanda çalışan herkesin buluştuğu ve bakım alanında gelinen yeniliklerin tartışıldığı bir kongredir.

Sanayi devrimleri ile sürekli bir gelişme içinde olması, bakım mühendisliğini neredeyse tüm mühendislik dallarının ortak alanı haline getirmiştir. Bu nedenle BTKS, tüm sektörlere, ürünlere, hizmetlere ve tüm mühendislik dallarına açık bir platformdur. Kongre dili iki dilde (İngilizce - Türkçe) olacaktır. Kongreye gönderilen tam metin bildiriler çift körleme yöntemi ile hakem değerlendirilmesinden geçecektir. Kabul edilen bildiriler Kongre programında yer alacaktır. Kongrede sunulan tam metin bildiriler, tekrar hakem değerlendirilmesinden geçirilecek; “Mühendis ve Makina” ve “Endüstri Mühendisliği” dergilerinde yayınlanacaktır.

İndirmek için tıklayınız.

Yayın No: 
735
Yayın Yeri: 
Denizli
Sayfa Sayısı: 
405
ISBN: 
978-605-01-1546-8
Kitap Türü: 
Etkinlik Kitapları