VIII. ENDÜSTRİ-İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ KURULTAYI BİLDİRİLERİ KİTABI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Endüstri Mühendisliği insan, bilgi, ekipman, malzeme ve proseslerin kullanılması, yönetimi ve geliştirilmesi ile ilgilenirken bu çalışmaların yürütülmesinde görev alan Endüstri Mühendisleri ise malzeme, zaman ve enerji gibi kaynakların en üst düzeyde verimli kullanımı ve mühendislik hizmetlerinin kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarda bulunmaktadırlar. Endüstri Mühendisliği, parçayı değil bütünü göz önüne alarak yaptığı çalışmalarda, uygulamalardaki insan faktörünü dikkate alması nedeniyle temel doğa bilimlerinin yanı sıra sosyal bilimle de iç içedir.
Endüstri ve İşletme Mühendisleri TMMOB Makina Mühendisleri Odası örgütlülüğü içinde çalışmalarına devam etmektedirler. 1997 den beri iki yılda bir gerçekleştirilen ve bu dönem sekizincisi düzenlenen Endüstri-İşletme Mühendisliği Kurultayının ana başlığı "Planlama Süreçlerinde Endüstri-İşletme Mühendislerinin Rolü" olarak belirlenmişti.
VIII. Endüstri-İşletme Mühendisliği Kurultayının amacı; Endüstri-İşletme Mühendislerinin çalışma yaşamlarında kazandıkları tecrübelerin paylaşılması, Endüstri-İşletme Mühendislerinin eğitim, altyapı, gelişim, istihdam, örgütlenme koşullarının değerlendirilmesi, Endüstri-İşletme Mühendislerinin çalışma alanlarının geliştirilmesi, sorunlarının irdelenmesi,  ve yeni açılımlar oluşturulması, Endüstri-İşletme Mühendislerinin gelecekte alacağı rollerin belirlenmesidir.
Bu amaca hizmet doğrultusunda,  Kurultay bildirilerinden oluşan kitabımızı sizlere sunuyoruz.

 

Yayın No: 
E/2011/571
Yayın Yeri: 
BURSA
Sayfa Sayısı: 
78
Kitap Türü: 
EİM-MEDAK Kitapları