mühendis de yazar ÖYKÜLER | mühendisin şiiri ŞİİRLER - 2021

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından gerçekleştirilen, iki ayrı yarışma olarak düzenlenen öykü ve şiir yarışması etkinliklerine başvuran eserleri yayınlayarak sizlerle paylaşmak istedik.
Kitapta öykü ve şiirler yarışma sonucu sıralaması ile yer almış, dereceye giremeyenlere eserlere ise eser ismine göre alfabetik sırada yer verilmiştir. MMO İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen “Mühendis de Yazar” öykü yarışmasına 23 üyemiz öyküleri ile katıldı. 10 Haziran’da ön değerlendirme yapılan yarışmada 30 Haziran’da online buluşma ile ilk üçe girenler belirlendi.

Yarışma jürisinde; edebiyat alanında çalışmalarıyla bilinen Sibel Öz ve Adnan Özyalçıner, Şube üyemiz ve geçmiş dönemlerde yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Aydın Güçkıran yer aldı. Yarışmada “1 Nisan” öyküsüyle Volkan Emre Çalı birinciliğe uygun bulundu. “Hepsi Müezzinin Suçu” öyküsüyle Nurdan Atay ikincilik, “Emniyet Vanası” öyküsüyle Deniz Öztürk üçüncülüğe hak kazandı.

MMO İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen “Mühendisin Şiiri” şiir yarışmasına 19 üyemiz şiirleri ile katıldı. Yarışmanın seçici kurulunda; Kerem Özakman, Salih Bolat ve Orhan Aydın yer aldı. 10 Eylül tarihinde ilk üçe girenler seçici kurul tarafından belirlendi. Birinciliğe “Aydan” şiiriyle Hayriye Yıldız Aka Akyüz, ikinciliğe “Güzel Hüzün” şiiriyle Lüsan Bıçakcı, üçüncülüğe ise “Sen Varken” şiiriyle Alaettin Şahan uygun bulunmuştur.

Kitapta ve kitap kapağında yer alan resimler Şube Teknik Görevlimiz Ömer Koçağ tarafından yapılan eserlerdir. Kendisine bu eserleri kitabımızda yer alması için verdiğinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu dönem yaptıkları değerli katkılardan dolayı İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonumuza da teşekkürü borç biliriz.

 

Makina Mühendisleri Odası
İstanbul Şube Yönetim Kurulu

Yayın Yeri: 
İstanbul
Sayfa Sayısı: 
280
Kitap Türü: 
Etkinlik Kitapları