LPG PİYASASI KANUNU`NDA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ GERİ ÇEKİLSİN

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kayseri Şubesi

Bilindiği üzere ülkemizde LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonlarında sorumlu müdürlük yapılması ve LPG piyasasında görev yapan personelin eğitilmesi konusu 02.03.2005 tarihinde yayımlanan 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ve ilgili yönetmelikleri çerçevesinde yürütülmektedir.

Son günlerde söz konusu Kanun’un değiştirilmesi ve TMMOB’ye bağlı Odalar tarafından yürütülen sorumlu müdürlük ve diğer personele yönelik eğitimlerin yürürlükten kaldırılması için bazı LPG dağıtım firmalarının Meclis ve Bakanlık aracılığıyla girişimlerde bulunduğu bilgisi tarafımıza ulaşmış bulunmaktadır. Bu çerçevede TMMOB’de yapılan görüşmelerde bu girişimlerin önünü kesmek için ülke çapında bir kampanya yürütülmesi kararı alınmıştır.

Buna göre; Şube etkinlik alanında sorumlu müdürlük görevi yürüten veya bu görevi yürütmese de eğitim sertifikası sahibi üyelere bilgilendirme yapılarak ve Meclis komisyonu üyelerine yazı ekinde iki farklı örneği bulunan mesajların e-mail,whatsapp,SMS olarak gönderilmesinin sağlanması gerekmektedir.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu

web adresi: https://komisyon.tbmm.gov.tr/uyeler.php?pKomKod=36