HES KODU NASIL ALINIR?

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Şubemiz Birimlerinde  HES kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğu  uygulanmaya başlanmıştır.

Sayın Üyemiz,

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında gerek TMMOB Makina Mühendisleri Odası, gerekse ilgili Bakanlıkların tebliğleri kapsamında  toplumumuzun , sizin ve çalışanlarımızın sağlığına büyük önem vererek pek çok koruyucu önlem ve kararı uygulamaya alarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar ve ziyaretçi girişlerinde uygulamaya başlanan HES kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğu, Şubemiz tarafından da 26 Kasım 2020 Perşembe günü uygulanmaya başlanacaktır.

Covid-19’un işyerlerinde yayılımını önlemek, çalışanların ve toplum sağlığının korunması mak ve riskli kişilerin tespit edilerek bulaşı riskinin ortadan kaldırılması ebilmek amacıyla benzer bir kontrol sisteminin üyelerimiz tarafından da hayata geçirilmesinin faydalı olacağı düşüncesi ile konuyu bilgilerinize sunarız.

Odamız Genel Merkez, Şube ve Temsilciliklerine iş ve ziyaret için gelecek kişilerden HES kodlarını hazırlamaları istenmekte, girişte e-devlet üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra riskli bir durum olmadığı takdirde üye, misafir ya da ziyaretçi olarak kabul edilmektedir

Değerli üyelerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulamaya alınan tedbiri anlayışla karşılayacakları inancıyla girişte HES kodlarını ibraz etmelerini  ya da uygulama üzerinden “sağlık durumu risksiz” alanını göstermelerini önemle istirham ederiz. 

HES kodu olmayanlara kod alımında girişte yardımcı olunacaktır.Detaylı bilgi aşağıdaki link'ten de alınabilir..

https://heskod.saglik.gov.tr/hes.html

HES Kodu edinme adımlarını içeren bilgilendirme broşürü ekte yer almaktadır.

Önemle duyurur, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla