MMO Öğrenci Üye Kampı Katılımcılarının Basın Açıklaması

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

BASINA VE KAMUOYUNA

Ankara, Çiğdem, Yüzüncüyıl mahalleleri ve ODTÜ arazisinden geçmesi planlanan Anadolu Bulvarı Projesi`ne karşı direnen halka polis eliyle uygulanan devlet terörünü kınıyoruz.

AKP iktidarının anti-demokratik uygulamalarından biri olan üniversitelere polisin girmesinin yaratacağı yıkım bu olay özgülünde net bir şekilde görülmüştür. Öğrenciler eğitim dönemine başlamamışken bile gösterilen bu şiddet gelecek dönemlerde nelerin yaşanabileceğinin habercisidir. Ankara`da yaşanan bu polis terörüne Türkiye`nin dört bir yanında direnen halklar "yalnız değilsiniz" diyerek destek sunmuştur.

İzmir Pamucak`ta bir haftadır öğrenci üye kampında bulunan biz Makina Mühendisleri Odası öğrenci üyeleri ve yöneticileri bu meşru ve onurlu direnişi destekliyor, tüm halkımızı da mücadelenin yanında saf tutmaya çağırıyoruz. Türkiye`nin değişik üniversitelerinden gelip burada buluşan Makina Mühendisleri Odası öğrencileri olarak bu mücadeleyi kendi üniversitelerimizde yükselterek devam etme kararlılığımızı kamuoyuna duyururuz.

07.09.2013

 

 

TMMOB
Makina Mühendisleri Odası

Öğrenci Üye Kampı 2013 Katılımcıları

 

 

Yayına Giriş Tarihi

2013-09-09 14:15:00